BASINDA HAS TURİZM
İzmir'de 77. Buluşma Taşıyanlar Dergisi / Sayı: 136
İzmir Fuarı'nın en gözde katılımcıları, bu yıl da sayıları azalmakla birlikte otomotivciler oldu
Mercedes - Benz Geleneği Sürdürüyor...
İzmir Fuarı'na katılma geleneğini sürdüren Mercedes - Benz Türk, otobüsteki geniş ürün yelpazesi ile İzmir'de görkemli bir stand oluşturdu. Standda geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne teslim edilen körüklü Connecto modeli ile birlikte Connecto Solo da sergilendi. Ayrıca İzmirliler ilk kez İstanbul'da Metrobus projesinde kullanılan 4 akslı CapaCity ile tanıştırıldı. İzmirlilerin beğenisini kazanan CapaCity'i ile birlikte Mercedes'in Travego ve Tourismo serisi seyahat otobüsleri de standda yerlerini aldılar. Mercedes-Benz standında yer alan diğer bir araç Futbol Milli Takımımız tarafından kullanılan Türkiye futbol Federasyonu sponsorluk Aracı (Travego) oldu.

Fuar süresince her akşam çocuklara trafik ve araç içinde davranış eğitimi verilen Mercedes-Benz standında, gençlerin ve halkın, onların anlayacağı biçimde özel görevliler tarafından bilgilendirilmesi ve Mercedes'in önem verdiği temel değerlerin hatırlatılması, fuar içinde örnek alınması gereken çalışmalardan birini oluşturdu.

Mercedes'in ilk gün düzenlenen kokteyline çok sayıda şehirlerarası otobüs işletmecisi katıldı. Bu etkinlikte Mercedes-Benz Direktörler Kurulu Başkanı Jürgen Ziegler, Has Otomotiv'in kurucusu Mehmet Selim Kara'ya otobüs işletmeciliğinde gösterdiği başarıdan dolayı bir plaket sundu. Plaket töreninde Mercedes-Benz Türk Otobüs İç Satış Müdürü Akif Nuray ve Tüm Otobüsçüler ve İşletmecileri Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Ahmet Yalamanoğlu, yaptıkları konuşmalarda Mercedes ürünleri ve Türk otobüs işletmeciliğinin geliştirmeleri üstündeki görüşlerini ortaya koydular.