BASINDA HAS TURİZM
Has Gururu Antakya Toplumcu Halk Gazetesi / 30 Ekim 2007
Rusya'da ulaştırma alanında faaliet gösteren şirketlere verilen "Altın At Arabası" ödülünü aldı
HATAY HAS Turizm firması kurucularından Mehmet Selim Kara, Rusya'da Kremlin Sarayı'nda dünyaca ünlü ALTIN AT ödülünü aldı.

Türkiye'nin yolcu taşımacılığında en önde gelen karayolu şirketlerinden Hatay Has Firması, Rusya'nın en büyük ve anlamlı Altın At ödülünü ikinci kez Moskova'da Kremlin Sarayı'nda aldı.

Rusya'da yaptığı toplu kara taşımacılıkla ikinci kez kendi alanında başarılı görülen Has firmasına ödülü 26 Ekim 2007 tarihinde Kremlin Sarayı'nda düzenlenen görkemli törenle firmanın kurucusu Mehmet Selim Kara, Rusya'da firmanın gelişip bugünlere gelmesinde etkin rol oynayan oğlu Ayhan Kara ile birlikte aldı.

Kremlin Sarayı'nda düzenlenen ödül törenini Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Antakya Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu, İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan, Samandağ Belediye Başkanı Ali Terzi, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Şerafettin Canda, Hatay Vergi Dairesi Başkanı Yasef Pehlivan, Başkan Yardımcısı Kemal Şeker, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmed Abdullahoğlu, Antakya Belediye Meclis üyesi Hasan Hocamoğlu ile Çukurova Gazeteceiler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de izledi.

15 YAŞINDA AT ARABACILIĞI İLE BAŞLADIM
Kremlin Sarayı'ndaki ödül töreninden sonra düzenlenen Gala yemeğinde konuşan Has firması kurucusu Mehmet Selim Kara, bu işe 15 yaşında at arabacılığı ile başladığına dikkat çekerek konuşmasına başladı. Firmanın bu günlere gelmesinde büyük özverilerde bulunan öncelikle eşi ve rahmetli abisi ve hanımı ile çocuklarına teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Mehmet Selim Kara, ikinci kez bu ödülü Hatay'a ve Türkiye'ye kazandırmanının gurur içerisinde olduğunu söyledi.

Özellikle ödülde At resminin bulunmasından son derece mutluluk duyduğunu kaydeden Mehmet Selim Kara, at arabacılığı ile başladığı kara taşımacılık sektöründe bugün dünyanın 3 kıtasında aynı hizmeti vermenin mutluluğunu aile bireyleriyle birlikte yaşadığını dile getirdi.

Bugünlere kolay gelmediklerinin altını çizen Mehmet Selim Kara, bugün Has firmasının Dünya'nın 3 kıtasında etkin kara taşımacılığı yapan bir firma olduğunu bu ödülü ikinci kez almakla hayatının en bahtiyar ve en mutlu anlarını yaşadığını konuşmasında yer verdi.

ERGİN: TÜRKİYE'NİN GURURU OLDULAR
Gala yemeğinde konuşan Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Has firmasının öncelikle ikinci kez Rusya'da Altın At ödülünü almasından dolayı kutlarken, haklı olarak Türkiye'nin ve Hatay'ın gururu olduklarını söyledi.

Sadece Hatay'a değil, Türkiye'ye ve dünyanın üç kıtasına mal olan Has firmasını bu başarısından dolayı kutladığını vurgulayan Milletvekili Ergin, başarılarının devamını diledi.