BASINDA HAS TURİZM
Hatay'ın Gururu Hastur DÜNYA Gazetesi - Yorum İnceleme / 30 Ekim 2007
Has Firması kurucularından M. Selim Kara, Altın At Arabası ödülünü Rusya'nın Kremlin sarayında ikinci kez aldı.

Has Firması, Rusya'nın en büyük ve anlamlı Altın At Arabası ödülünü ikinci kez Moskova'da Kremlin sarayında aldı.

Rusya'da yaptığı toplu kara taşımacılıkla ikinci kez kendi alanında başarılı görülen Has firmasına ödül 26 Ekim 2007 tarihinde Kremlin sarayında düzenlenen görkemli törenle Firmanın kurucusu Mehmet Selim Kara, Rusya'da firmanın gelişip bugünlere gelmesinde etkin rol oynayan oğlu Ayhan Kara ile birlikte aldı.

Kremlin sarayında düzenlenen ödül törenine Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Antakya Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu, İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan, Samandağ Belediye Başkanı Ali Terzi, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Şerafettin Canda, Hatay Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan, Başkan Yardımcısı Kemal Şeker, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu, Antakya Belediye Meclis üyesi Hasan Hocamoğlu ile Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de izledi.

At arabacılığı ile başladım
Kremlin sarayındaki ödül töreninden sonra düzenlenen gala yemeğinde konuşan Has firması kurucusu Mehmet Selim Kara, bu işe 15 yaşında at arabacılığı ile başladığına dikkat çekerek konuşmasına başladı. Firmanın bugünlere gelmesinde büyük özverilerde bulunan öncelikle eşi ve rahmetli abisi ve hanımına ile çocuklarına teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Mehmet Selim Kara, ikinci kez bu ödülü Hatay'a ve Türkiye'ye kazandırmanın gururu içerisinde olduğunu söyledi.

Özellikle ödülde At resminin bulunmasından son derece mutluluk duyduğunu kaydeden Mehmet Selim Kara, at arabacılığı ile başladığı kara taşımacılığı sektöründe bugün dünyanın 3 kıtasında aynı hizmeti vermenin mutluluğunu aile bireyleriyle birlikte yaşadığını dile getirdi. Bugünlere kolay gelmediklerinin konuşmasında altını çizen Mehmet Selim Kara, bugün Has firmasının Dünyanın 3 kıtasında etkin kara taşımacılığı yapan bir firma olduğunu bu ödülü ikinci kez almakla hayatının en bahtiyar en mutlu anlarını yaşadığını konuşmasında yer verdi.

Türkiye'nin gururu oldular
Gala yemeğinde konuşan Hatay Milletevekili ve AKP Grupbaşkanvekili Sadullah Ergin, Has firmasını öncelikli ikinci kez Rusya'da Altın At Arabası ödülünü almasından dolayı kutlarken, haklı olarak Türkiye'nin ve Hatay'ın gururu olduklarını söyledi. Sadece Hatay'a değil, Türkiye'ye ve dünyanın üç kıtasına mal olan Has firmasını bu başarılarından dolayı kutladığını vurgulayan Milletevekili Ergin başarılarının devamını diledi.