BASINDA HAS TURİZM
Rusya'nın Altın At Arabası Ödülü Hastur'a HATAY Gazetesi / 25 Ekim 2007
Hatay'da at arabası ile taş taşımacılığı ile başlayan hayat mücadelesini Türkiye'yi de aşarak Rusya'ya taşıyan "Kara" ailesi "Zolotaya Kolesnitsa" (Altın At Arabası) ödülünü 2. kez kazandı. Ödül töreni 26 Ekim 2007 Cuma günü saat 16:00'da Kremlin Sarayı'nda yapılacak.

Hatay'da at arabası ile taş taşıyarak yaşam mücadelesine başlayan Kara ailesi Has Turizm ile Türkiye'deki ağını genişletirken, açıldığı dış piyasalarda da ülkemizin gururu oldu. Has Turizm'in Rusya'daki kardeş şirketi HASTUR bu ülkede 3 yıl önce başlayan "ZOLOTAYA KOLESNİTSA" (Altın At Arabası) ödülünü ikinci defa kazanan ilk yabancı firma olmayı başardı.

Has Turizm'in bu başarısının Türkiye'deki ulaşım sektörünün geldiği noktayı çok açık ortaya koyduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Selim Kara, "Sibirya'dan Yemen'e kadar 3 kıtada yolcu taımacılığını başarıyla yürüten Has Turizm'i "Zolotaya Kolesnitsa" (Altın At Arabası) Ödülüne taşıyan değerlerin temelinde büyük bir dinamizm ve gelişim anlayışı bulunmaktadır. Antakya-Samandağ arasında başlayan serüven, bugün uluslararası arenada faaliyet gösteren bir firma haline dönüştü" dedi.

ÖDÜL TÖRENİNE KATILACAKLAR
HASTUR'u 26 Ekim 2007 Cuma günü saat 16:00'da yapılacak ödül töreninde aralarında antakya Milletvekili Sadullah Ergin, antakya Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Şerafettin Canda, Ticaret Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Karayolları Ulaştırması Genel Müdürü Talat Aydın, İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan, Samanağ Belediye Başkanı Ali Terzi, Türk Tanıtma Vakfı Başkanı Kemal Baytaş, Hatay Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan'ın ve aile fertlerinin de bulunduğu çok sayıda dostları yanlız bırakmayacak. Kremlin Sarayı'nda düzenlenecek "Altın At Arabası" ödül törenini Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir'de diğer protokol ile birlikte izleyecek..