BASINDA HAS TURİZM
Patronlarımızla Gurur Duyuyoruz Hürriyet Gazetesi Çukurova GAP / 4 Kasım 2006
Gaziantepli Konukoğlu Türkiye'de 'Yılın İşadamı' seçilirken, Rusya ise Hataylı İşadamı Selim Kara'ya 'Altın At Arabası' ödülü verdi.
Milli Prodüktivite Merkezi, SANKO Holdin Başkanı Abdülkadir Konukoğlu'nu Yılın İşadamı seçti. Ödülü veren Sanayi Bakanı Ali Coşkun, "Konukoğlu ailesini tanıyor, sanayileşmeye katkısını biliyorum" dedi.

Hatay'da heyecan yarattı
Konukoğlu kendisini ödül için öneren TOBB'a ve birinci seçin MPM'ye teşekkür etti. Öte yandan Rusya Ulaştırma Bakanlığı'nın organizasyonunda verilen Altın At Arabası ödülü Hatay'da heyecan yarattı.

Ödülünü Kremlin'de aldı
Hatay Valisi Ahmet Kayhan, Kremlin Sarayı'nda ödülü alan Has Turizm Şirketi'nin sahibi Selim Kara'yı kutlayıp, "Selim beyi hayırseverliğiyle de takdir ediyoruz" dedi.

Gaziantepli Konukoğlu Türkiye'de 'Yılın İşadamı' seçilirken, Rusya ise Hataylı İşadamı Selim Kara'ya "Altın At Arabası" ödülü verdi. Her iki işadamının kaandığı başarılar, alkışlandı.

ANKARA'da, Türkiye İşveren Sendikaları Konfedarasyonu salonunda düzenlenen ödül törenine, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, TİSK Başkanı Tuğrul Kutadgobilik, MPM Başkanı Bedirhan Çelik, Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Mustafa Türker ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar katıldı.

ÖRNEK BİR SANAYİCİ
Sani Konukoğlu'ndan sonra çocuklarının aynı yolda ilerlediklerini kaydden Coşkun, "Abdülkadir Konukoğlu da kardeşleriyle birlikte yatırım ve hayır işiyle örnek sanayici olarak ülkemizin ve milletimizin yararına hizmetler sunuyor" dedi.

Hatay Valisi Ahmet Kayhan, Rusya Ulaştırma Bakanlığı'nın organizasyonunda verilen "Altın At Arabası" ödülünü, Has Turizm şirketinin kazanmaıyla onur duyduklarını belirtti. Kayhan şöyle dedi: "HASTUR'un uluslararası ödülü ile duygulandık. Başarı sürpriz değil. Çünkü at arabasıyla başlanılan iş yaşamında, aile bağlılığı, ülke sevgisi, paylaşma duygusu ve hepsinden önemlisi kazancın doğru yatırımlara dönüşmesi, istihdam ve heyecan, şirketin zirveye yükselmesini sağlamıştır." Vali İşadamı Selim Kara'nın 2 okul yaptırmasını ise alkışladı.