BASINDA HAS TURİZM
Has Turizm'e Ulaşım Oscar'ı HATAY Gazetesi / 1 Kasım 2006
Has Turizm'in Rusya'da faaliyet gösteren Hastur Firması büyük bir başarının altına imza atarak ulaşım sektörünün Oscar'ı sayılan Zolotaya Kolesnitsa ödülünü aldı ve Turizm taşımacılığında Rusya'nın lideri olarak ilan edildi.

Has Turizm'in Rusya'daki firması HASTUR'a ulaşım sektörünün Oscar'ı sayılan Zolotaya Kolesnitsa (Altın Atarabası) ödülü verildi.

Has Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Selim Kara, Rusya'da altın at arabası anlamına gelen ulaşım sektörünün en büyük ödülü olan Zolotaya Kolesnitsa ödülü için firmalarının layık görülmesinden büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

ZORLU BİR SÜREÇTEN GEÇTİK
Bu ödüle layık olabilmek için zorlu bir süreçten geçilmesi gerektiğini de ifade eden Kara, "Organizasyon komitesinin ön şartlarına uygun olmak sadece yarışmacı statüsünü kazandırır." Aday olabilmek için aranan kriterler tamamen farklıdır.

"Organizasyon Komitesi şirketimizin adaylığını onaylamadan önce geniş araştırmalar yaptı. Çalışma ilkelerimizi , vizyonumuzu, mali ve mesleki yeterliliğimizi, yaptığımız hizmetler, personel ve yöneticilerimizin hepsi gözden geçirildi ve aday onayımız verildi" dedi.

ASIL İŞ ADAYLIKTAN SONRA
Adaylığın onaylanmasından sonra asıl işin başladığını belirten Kara, "Ulaştırma Bakanlığı ve Trafik Müdürlüğü'nde yapılan incelemelerde bizimle ilgili daha detaylı bilgilere ulaşmalarına yardımcı oldu. Hizmet verdiğimiz şirketler mercek altına alındı. Kendi alanımızdaki rakipleirmizle kıyaslandık. Şirketimiz hakkında rakiplerimizden de bilgi alındı ve bu yıl ikincisi düzenlenen ulaşım sektörünün en büyük ödülü olan Zolotaya Kolesnitsa ödülüne şirketimiz "Küçük ve Orta Ölçekli Şirket" dalında layık görüldü. Ayrıca turizm taşımacılığı alanında da şirketimiz Rusya'nın lideri olarak ilan edildi. Ödülümüzü Kremlin Sarayı'nda düzenlenen ve 6 bin seçkin davetinin katıldığı törenle aldık. Gururlu ve mutluyuz" dedi.

ÖDÜL ONURUNA KOKTEYL
Has Turizm yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Selim Kara ayrıca HASTUR'un aldığı zolotaya Kolesnitsa ödülünün alınması onuruna Antakya'da bir kokteyl verileceğini de sözlerine ekledi.